image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

اکسی تتراسایکلین 20 %

ترکیب :
هر گرم حاوی 200 میلی گرم اکسی تتراسایکلین هیدروکلراید می باشد .
مکانیسم اثر :
اکسی تتراسایکلین یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف با اثر باکتریو استاتیک می باشد که مانع از اتصال TRNA ( آمینو آسیل ترانسفر RNA ) به تحت واحد 30 اس ریبوزومی می شود و در نتیجه از سنتزپروتئین و نهایتا رشد باکتری ها جلوگیری می کند. همچنین بر روی تحت واحد 50 s ریبوزومی اثر گذاشته ئ باعث تغییر نفوذ پذیری باکتری ها می شود. اکسی تتراسایکلین با این مکانیسم بر روی طیف وسیعی از میکرو وار گانیسم ها مانند مایکوپلاسماها ، کلامیدیاها و اسپیروکتها و بسیاری از باکتری های گرم مثبت و منفی شامل هوازی و بی هوازی مانند ای کولای ، سالمونلا ، پاستورلا ، هموفیلوس ، استافیلوکوک ها و استرپتوکوک ها و بعضی از پروتوزوآهاموثر است .
موارد مصرف :
جهت درمان عفونت های باکتریایی در طیور ، نشخوار کنندگان ، ماهی و زنبور عسل استفاده می شود . این محصول در دام ها برای درمان عفونت های تنفسی ، آنتریت باکتریایی بخصوص در گوساله ها ، همچنین برای عفونتهای تنفسی ناشی از پاستورلا و کلی باسیلوز طیور و بوقلمون قابل مصرف می باشد ضمنا در درمان باد سرخ Erysipelas بوقلمون و درمان لوک اروپایی و آمریکایی در زنبور عسل توصیه می شود .
مقدار و روش مصرف :
این محصول از طریق آب آشامیدنی مصرف می شود .
گاو : 10-5 گرم از محصول برای هر 100 کیلوگرم وزن زنده دام ، 2بار در روز و به مدت 5-3 روز (20-10 میلی گرم ماده موثر برای هر کیلوگرم وزن زنده دام )
گوسفند : 10-5 گرم از محصول برای هر 100 کیلوگرم وزن زنده دام 4بار در روز و به مدت 5-3 روز ( 20-10 کیلوگرم ماده موثر ه برای هر کیلوگرم وزن زنده دام )
طیور :250-1250 گرم از محصول در 1000 لیتر آب آشامیدنی برای 5-3 روز متوالی
بوقلمون :2500-1250گرم از محصول در 1000لیتر آب آشامیدنی برای 5-3 روز متوالی
زنبور :1-5/. گرم ماده موثر (5-2/5 گرم اکستیتراسایکلین20% )
برای هر کندو پودر اکسی تتراسایکلین 20%را می توان از راه آب آشامیدنی یا به صورت مایع خوراکی (درنچ) برای حیوانات تجویز نمود.همچنین می توان آن را بر روی مقادیر کمی از غذای هرحیوان برای مصرف فوری ریخت (به صورت top dressing )دوره درمان معمولان 3 تا 5 روز می باشد.
موارد منع مصرف :
مصرف در طیور تخمگذار (در دوره تخمگذاری ) که تخم آنها به مصرف انسان می رسدمنع شده است .
تداخلات دارویی :
از تجویز همزمان بابتالا کتام ها ، ماکرولیدها و آمینوگلیکوزیدها و نیز کاتیون های 3-2 ظرفیتی مانند آلومینیم ، کلسیم ، منیزیم و آهن خود داری گردد.
زمان پرهیز از مصرف :
5روز قبل از کشتار طیور مصرف دارو قطع گردد.
موارد احتیاط :
پس از باز شدن بسته بندی حداکثر ضرف مدت 1 ماه مصرف گردد. داروی مخلوط شده با آب را حداکثر ظرف مدت 24 ساعت مصرف نمایید.
شرایط نگهداری :
در جای خشک ، در دمای کمتر از 25 درجه و دور از نور نگهداری شود
بسته بندی :
ساشه 500گرمی

بازدید 4457 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « لینکو مایسین 40 % جنتا مکس Gentamax »

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های