image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

تایلوزیت

ترکیب :
هر ساشه تایلوزیت حاوی 100گرم تایلوزین (تارترات ) فعال است
مکانیسم اثر :
تایلوزیت جزء گروه آنتی بیوتیک های ماکرولید می باشد که اثر ضد میکروبی خود را از طریق جلوگیری از سنتز پروتئن در سلول باکتری ایجاد نمود ه و در نتیجه آن رشد.فعالیت و تکثیر باکتری ها متوقف شده سلول باکتری از بین می رودو بدین طریق اثر آنتی باکتریال خود را ظاهر می سازد.
این آنتی بیوتیک از سوش استرپتوماسیس فرادیه گرفته می شود و به صورت برگشت پذیر به واحد فرعی 50 اس ریبوزوم متصل گشته مکانیسم اثر خود را از این طریق اعمال می نماید.
موارد مصرف :
تایلوزیت دارای طیف اثر وسیعی است که خصوصا بر علیه میکروب های گرم مثبت مانند استافیلوکوک ها ، استرپیتو کوک ها کورینه باکتری ها موثر میباشد ای آنتی بیوتیک همچنین بر علیه بعضی از باکتری های گرم منفی مانند ویبریوکلی و تعدادی از اسپیروکت ها و نیز برخی ویروس ها موثر می باشد .تایلوزیت همچنین بر روی بسیاری از مایکوپلاسماهای طیور به خصوص مایکو پلاسما گالی سپتیکوم ، عامل بیماری CRD نیز موثر می باشد . همچنین علیه مایکوباکتریا ، کلامیدیا و ریکتزیا نیز موثر بوده ولی تاثیر بر روی پروتوزا و قارچ ها ندارد. تایلوزیت در درمان عفونت های سیستمیک و موضعی که توسط میکروب های حساس به این آنتی بیوتیک ایجاد می شود و در درمان عفونت های کیسه ای هوای ناشی از مایکوپلاسما ساینوونه و مایکوپلاسما گالی سپتیکومم عامل سینوزیت عفونی در بوقلمون ها استفاده می شود.ضمنا اثرات مفید تایلوزیت در کاهش سطح عفونت متعاقب استرس ناشی از تجویز واکسن زنده به اثبات رسیده است.
مقدار و نحوه مصرف :
نیمچه های گوشتی وپولت ها : برای درمان با شروع علائم هرساشه در 200 لیتر آب آشامیدنی ولرم 5/0 گرم در لیتر حل شده و به مدت 48 ساعت و یا بنا به صلاحدید دکتر دامپزشک به مدت طولانی تر مصرف می شود.
بوقلمون : برای درمان با شروع علایم هر ساشه در 200 لیتر آب به مدت 3 روز
شرایط نگهداری :
در جای خشک ،زیر 25 درجه سلسیوس و دور از دسترس کودکان نگهداری شود .
زمان پرهیز از مصرف :
در جوجه های گوشتی 24 ساعت قبل از کشتار و در بوقلمون 5روز قبل از کشتار باید آی حاوی تایلوزیت قطع شود
در طیور تخم گذاری که تخم آنها مصرف انسانی دارد مصرف نشود
تداخل داروئی :
هیچگونه موارد منع مصرف و یا تداخل دارویی گزارش نشده است .
موارد احتیاط :
از تماس پوست با تیلوزیت جلوگیری شود این دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری نمائید . بعد از استفاده از دارو حتما دستها را با آب و صابون بشویید.
بسته بندی :
ساشه 100 گرمی

بازدید 2076 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « تایلوزین فسفات 25% آلبندازول 5/2% »

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های