image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

فلونیکسین مگلوماین + اکسی تتراسایکلین

ترکیب:
هر میلی لیتر حاوی 300 میلی گرم اکسی تتراسایکلین دی هیدرات و 20 میلی گرم فلونیکسین (مگلوماین) می باشد.
مکانیسم اثر:
اکسی تتراسایکلین از سنتز پروتئین باکتری های در حال رشد جلوگیری نموده و این عمل را از طریق ممانعت از اتصال آمینواسیل ترانسفر ریبونوکلئیک اسید (aa-tRNA) بر روی ریبوزم (واحد 30s ریبوزومال) اعمال می نماید و از طرفی این دارو باعث کاهش تبدیل گلوتامات به پروتئین سلولی شده و از این طریق از رشد باکتری ها جلوگیری می نماید. به نظر می رسد تتراسایکلین ها بر روی واحد 50s ریبوزوم ها نیز اثر گذاشته و باعث تغییر نفوذپذیری باکتری های حساس می گردند. فلونیکسین همانند سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئید (NSAIDs)، باعث مهار آنزیم سیکلواکسیژناز شده و بدین ترتیب مانع سنتز پروستاگلاندین ها و ترومبوکسان ها شده و باعث کاهش درد، تب و التهاب می شود. فلونیکسین باعث تغییر در حرکات دستگاه گوارش نمی شود و می تواند در حیوانات مبتلا به شوک سپتیک، باعث بهبود جریان خون شود.
موارد مصرف:
این دارو برای کنترل و درمان بیماری های عفونی که میکروارگانیسم آن حساس به اکسی تتراسایکلین می باشد و به ویزه در مواردی که عفونت با درد، التهاب و تب همراه باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
درمان عفونت های تنفسی به ویژه ناشی از پاستورلاها، التهاب حاد بافت پستان ناشی از استافیلو کوک و کلی فرم در گاو و همزمان با درمان التهابات بافت پستانی به عنوان یک داروی کمکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مصرف این دارو در موارد التهابات عفونی رحم Metritis و التهابات عفونی دستگاه گوارش Gastroenteritis و التهاب عفونی اندام های حرکتی و تنفسی کاربرد دارد.
مقدار و نحوه مصرف:
1 میلی لیتر به ازای هر 10 کیلوگرم وزن بدن (معادل 10 میلی گرم اکسی تتراسایکلین و 2 میلی گرم فلونکسین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن) به صورت داخل وریدی و یا داخل عضلانی عمیق، درمان بر حسب شدت بیماری می تواند 3 تا 5 روز ادامه یابد.
شرایط نگهداری:
در دمای پایین تر از 25 درجه سلسیوس و دور از نور مستقیم نگهداری شود.
این دارو 28 روز بعد از سوراخ شدن درب ویال (از طریق سر سوزن) غیر قابل مصرف می باشد.
زمان پرهیز از مصرف:
گوشت دام ای تحت درمان تا 28 روز پس از آخرین تزریق و شیر دام های تحت درمان در حین درمان و تا 7 روز پس از آخرین تزریق نباید به مصارف انسانی برسد.
موارد منع مصرف:
مصرف این دارو در اواخر بارداری ممنوع می باشد.
مصرف این دارو در اسب مجاز نمی باشد.
موارد احتیاط:
مصرف طولانی مدت داروهای حاوی ضد التهاب های غیر استروئیدی ممکن است منجر به تشدید عوارض زخم های گوارشی شود.
بسته بندی:
ویال های 50 و 100 میلی لیتری.

بازدید 4267 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « فلومکس ام کتوپروفن 10% »

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های