image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

کتوپروفن 10%

ترکیب:
هر میلی لیتر دارو حاوی 100 میلی گرم کتوپروفن می باشد.
مکانیسم اثر:
کتوپروفن از طریق مهار آنزیم سکلواکسیژناز که مهمترین آنزیم در تبدیل اسید آراشیدونیک به پروستاگلاندین، پروستاسیکلین و ترمبوکسان می باشد اثرات ضد التهابی و تسکینی خود را اعمال می نماید.
جذب این دارو متعاقب تزریق عضلانی بسیار سریع انجام می شود. در اسب 99% دارو پس از جذب به آلبومین پلاسما متصل می شود و سپس بطور وسیعی در بافت های مختلف توزیع می شود. این دارو با غلظت مناسب به مایع ساینوویال های وتری و مفاصل می رسد. متابولیزه شدن کتوپروفن از طریق کونژوگاسیون انجام شده و استرگلوکورونیک آن از طریق ادرار به خارج دفع می شود.
نمیه عمر این دارو در اسب 1 ساعت می باشد و تکرار مصرف این دارو در دام هایی که دارای فعالیت کبدی و کلیوی طبیعی می باشند موجب تجمع دارو نمی شود.
مطالعات مختلف نشان داده است که کتوپروفن در مقایسه با داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از قبیل فنیل بوتازون دارای حاشیه امنیت وسیع تری می باشد به طوری که مصرف این دارو تا 5 برابر دوز توصیه شده در اسب هیچگونه عوارضی از مسمومیت دارویی در پی نداشته است.
موارد مصرف:
کتوپروفن در گاو و اسب بویژه اسب های کورس بعنوان یک داروی مسکن و ضد التهاب و ضد تب قوی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات بالینی انجام شده بر روی حیوانات مختلف موید اثرات ضد التهاب توام با اثرات تسکینی قوی در دام های مختلف و بشرح زیر می باشد.
اسب: درمان التهابات ساینوویال های وتری، مفاصل، التهاب تاندون ها توام با التهاب ساینوویال های وتری، التهاب غضروف ها و استئوکندریت ها، التهابات ضریع استخوان، تورم لایه مورق سم (Laminitis)، التهاب بافت های نرم و درمان کمکی به منظور تسکین و بهبود التهابات بعد از اعمال جراحی کتوپروفن به منظور کاهش درد و درمان کولیک اسب (Colic) کاربرد دارد.
گاو: درمان التهابات غیر عفونی بافت پستانی در مواقع اورام پستان فیزیولوژیک و یا همراه با آنتی بیوتیک ها جهت درمان التهابات عفونی پستان ها (Mastitis)، مصرف این دارو در حین عفونت های تنفسی (پنومونی) مهزمان با مصرف آنتی بیوتیک ها به منظور کاهش التهاب و کاهش ادم (oedema) بافت تنفسی توصیه می شود. این دارو برای درمان التهابات مفصلی، استخوانی و التهابات بافت های نرم اطراف مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد.
مقدار و نحوه مصرف:
اسب: روزانه 2/2 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به صورت داخل عضلانی یا داخل وریدی (برای این منظور 1/1 سی سی از کتوپروفن 10% به ازای هر 50 کیلوگرم وزن دام) به مدت 5 روز توصیه می شود.
گاو: روزانه 3 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به صورت داخل عضلانی یا داخل وریدی (برای این منظور 5/1 سی سی از کتوپروفن 10% به ازای هر 50 کیلوگرم وزن دام) به مدت 3 روز توصیه می شود.
شرایط نگهداری:
در دمای بین 25-15 دره سلسیوس و دور از نور نگهداری شود. از یخ زدگی محافظت گردد.
زمان پرهیز از مصرف:
گوشت دام های تحت درمان تا 28 روز پس از آخرین تزریق و شیر دام های تحت درمان 7 روز پس از آخرین تزریق نباید به مصرف غذایی انسان برسد.
موارد احتیاط:
مصرف این دارو در انسان مجاز نمی باشد.
مصرف این دارو در اسب های در حین مسابقه مجاز نمی باشد.
مصرف این دارو در دام هایی که دارای نارسایی کبدی و یا کلیوی هستند مجاز نمی باشد.
تزریق داخل مفصلی این دارو توصیه نمی شود.
در صورت بروز رسوب از مصرف دارو خودداری نمایید.
بسته بندی:
ویال های 50 و 100 میلی لیتری.

بازدید 3734 بار

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های