image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

منتوسل Mentosol

ترکیب:
هر لیتر محلول حاوی
اکالیپتول 120 گرم (معادل 150 گرم عصاره روغنی اکالیپتوس)
عصاره گیاهی منتول 100 گرم
مکانیسم اثر:
این محصول سبب تخلیه ترشحات موکوسی شده که این امر باعث بهبود تنفس و اکسیژن رسانی می شود. این محصول در درمان و پیشگیری مشکلات تنفسی ناشی از آنفلوآنزا نیز مصرف می گردد. (ویتامین E موجود در این محصول باعث افزایش ایمنی بدن شده و خاصیت آنتی اکسیدان نیز دارد.) منتول موجود در این محصول متشکل از نعناع فلفلی و منتول کریستال می باشد.
موارد مصرف:
- در واکنش های ناشی از واکسیناسیون برونشیت عفونی و نیوکاسل
- در عونتف های ناشی از برونشیت عفونی و آنفلوآنزا
- در موارد مشاهه عوارض تنفسی در گله
- در گرمای خشک و شدید به ویژه هنگامی که غشای موکوسی مجاری تنفسی خشک شده و جوجه ها با مشکل تنفسی مواجه می شوند.
- در مواردی که مشکلات تنفسی در گله مشاهده می شود و امکان مصرف دارو نظیر آنتی بیوتیک ها مقدور نیست (مثلا نزدیک به زمان ارسال به کشتارگاه)
- در مواردی که آنتی بیوتیک ها دیگر موثر واقع نشوند.
- در موارد وقوع مشکلات تنفسی به مدت 3 روز مصرف شود.
- برای تحریک رشد در هفته پنجم
- برای جلوگیری از خفگی در موارد تجمع شدید موکوس چسبناک در آخرین هفته های دوره پرورش قبل از ارسال به کشتارگاه
مقدار و نحوه مصرف:
این محصول را می توان با دوز مشخص به طور دائم در آب آشامیدنی مصرف نمود. همچنین می توان با استفاده از دستگاه اسپری آن را مورد استفاده قرار داد. می توان از روش اسپری در موارد بروز استرس حرارتی و بروز واکنش های مختلف به دنبال واکسیناسیون استفاده نمود. به عنوان یک دستورالعمل کلی ابتدا 250 میلی لیتر محلول را در 3 لیتر آب ولرم (40 درجه سلسیوس) حل نمایید سپس آن را به 1000 لیتر آب آشامیدنی بیافزایید و در اختیار جوجه ها قرار دهید.
روش آب آشامیدنی:
- به ازای هر 12000 جوجه 125 میلی لیتر از محلول را با 500 لیتر آب آشامیدنی مخلوط نمایید و آن را دو بار در روز در اختیار جوجه ها قرار دهید.
- افزودن این محصول به آب آشامیدنی ممکن است سبب کاهش مصرف آب توسط جوجه ها شود، در این موارد دوز مصرفی را باید به ترتیب با 225-200 میلی لیتر (برای 24000 جوجه) و 100-75 میلی لیتر (برای 12000 جوجه) کاهش دهید.
روش اسپری:
به ازای هر 1250 متر مربع تا سن سه هفتگی 250 میلی لیتر محصول را در 10 لیتر آب حل نموده و سپس دو بار در روز به روی جوجه ها اسپری نمایید. در جوجه های مسن تر 500 میلی لیتر محصول را در 10 لیتر آب حل نموده و سپس دو بار در روز به روی جوجه ها اسپری نمایید. این دوز درمانی را می توانید تا زمان حصول نتیجه مطلوب و بهبود علائم تنفسی در گله ادامه دهید.
زمان پرهیز از مصرف:
این محصول هیچگونه باقیمانده ای در گوشت مرغ ایجاد نمی کند.
تداخل دارویی:
هیچگونه مقاومت دارویی ایجاد نمی کند.
موارد احتیاط:
این محصول یک ماده غیر آنتی بیوتیکی است و نمی توان از آن به جای آنتی بیوتیک ها استفاده نمود، اما در صورت استفاده دراز مدت طبق دستور فوق می توان مصرف آنتی بیوتیک ها را به تعویق انداخته یا حتی از مصرف آنها چلوگیری نمود.
هرگز از این محصول و آنتی بیوتیک ها و یا سایر داروهای افزودنی به آب آشامیدنی به صورت توام استفاده نکنید. در موارد ضروری در 12 ساعت اول از محلول منتوسل استفاده نمایید و سپس در 12 ساعت دوم از آنتی بیوتیک استفاده نمایید.
شرایط نگهداری
در دمای بالاتر از 10 درجه سانتی گراد نگهداری نمایید.
بسته بندی:
ظروف 250 میلی لیتر و 1 لیتری

بازدید 3380 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « برومنتول Bromenthol پارافین خوراکی Paraffin »

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های