image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

انروفلوکساسین 10% Enrofloxacin 10%

ترکیب:
هر میلی لیتر دارو حاوی 100 میلی گرم انروفلوکساسین می باشد.
مکانیسم اثر:
انروفلوکساسین داروی باکتریسید و وسیع الطیف از گروه فلوروکینولون ها می باشد که از طریق مهار آنزیم DNA Gyrase باعث توقف همانند سازی DNA شده و DNA را به قطعات کوچک و غیر فعال تبدیل می نماید و در نتیجه باعث مرگ باکتری ها می شود. این دارو برای درمان بیماری های ناشی از باسی ها و کوکسی های گرم منفی هوازی (اشرشیاکلی، سالمونلا، پاستورلا، هموفیلوس) و باکتری های گرم مثبت (استافیلوکوک، استرپتوکوک، کورینه باکتریوم، کلستریدیوم، لیستریا منوسایتوژنز و ...) و همینطور مایکوپلاسماها استفاده می گردد. پس از تزریق میزان 5/2 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن گوساله حداکثر بعد از یک ساعت غلظت انروفلوکساسین، 9/0 میلی گرم در هر میلی لیتر سرم خواهد بود ولی همزمان غلظت آن در بافت هایی از قبیل ریه، قلب، کبد، کلیه و سیستم لنفاوی 3-2 برابر غلظت دارو در CSF است. دارو هم از طریق کلیوی و هم از راه غیر کلیوی دفع می شود. بین 50-15 درصد دارو به صورت تغییر نیافته از طریق ادرار (هم از طریق ترشح توبولی و هم از طریق فیلتراسیون گلومرولی) دفع می گردد. باقیمانده دارو از طریق مدفوع دفع می شود. نیمه عمر دارو 3 ساعت است.
موارد مصرف:
انروفلوکساسین 10% جهت درمان بیماری های ناشی از باکتری های گرم مثبت، گرم منفی و مایکوپلاسماها و نیز بعضی عفونت های ثانویه متعاقب بیماری های ویروسی بکار می رود. از این دارو در درمان عفونت های اداری، تنفسی، گوارشی، پوستی و بافت های نرم استفاده می شود. انروفلوکساسین درگوساله، گاو، گوسنفد و بز بیشتر جهت درمان عفونت های گوارشی (سالمونلوزف کلی باسیلوز، پاستورلوز) و عفونت های تنفسی (برونکوپنومونی، پلوروپنومونی و عفونت های مایکوپلاسمایی) استفاده می شود.
مقدار و نحوه مصرف:
برای گاو، گوسفند و بز 5/2 میلی گرم انروفلوکساسین به ازای هر کیلوگرم وزن دام به روش زیر جلدی (25/0 میلی لیتر به ازای هر 10 کیلوگرم وزن زنده دام) تجویز می گردد. در مواردی در گیری شدید ریوی، سالمونلوز و آگالاکسی واگیر مقدار مصرف را بایستی دو برابر نمود. دوره درمان در موارد عادی 3 روز متوالی که در درگیری شدید تا 5 روز توصیه می شود. در صورت بالا بودن حجم محلول تزریقی جهت جلوگیری از هر گونه واکنش جلدی، بهتر است که دارو در چند نقطه تزریق شود.
شرایط نگهداری: در دمای (25-15) درجه سلسیوس و دور از نور نگهداری شود.
زمان پرهیز از مصرف:
گوشت: 7 روز پس از آخرین تزریق دارو
شیر: 4 روز پس از آخرین تزریق دارو
موارد احتیاط:
به دلیل احتمال ایجاد ضایعات در بافت های غضروفی و مفاصل مصرف گروه فلوروکینولون ها در حیوانات در حال رشد توصیه نمی گردد. در اسب مصرف نشود.
بسته بندی:
ویال های 50 و 100 میلی لیتری

بازدید 3148 بار

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های