image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

تیت پوش درخشان

 (ضدعفونی کنندۀ پوشش دار جهت ضدعفونی و پاکیزه نگاه داشتن کارتیه ها)

یکی از شایع ترین بیماری ها در بین دام ها، بیماری ورم پستان می باشد که به التهاب غده پستان اطلاق می شود و درحقیقت التهاب پاسخی است از سوی بدن حیوان در برابر صدماتی که به بافت پستان وارد شده است. عمده ترین علت این بیماری باکتری ها می باشند. البته میکروارگانیسم های دیگری نظیر مخمرها، مایکوپلاسماها و جلبک ها نیز می توانند سبب این بیماری شوند. ورم پستان با کاهش تولیدو کیفیت شیر و همچنین افزایش هزینه تولید، علاوه بر خسارات اقتصادی فراوان به گاوداری های شیری و صنعت تولید شیر، موجب آلودگی میکروبی این فرآورده شده و گاهی وسیله ای برای انتقال بیماری به انسان می باشد.
محصول تیت پوش درخشان علاوه بر خاصیت ضدعفونی کنندگی، یک پوشش نازک پلیمری انعطاف پذیر روی کارتیه ایجاد می کند که باعث جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به پستان می شود. عملکرد تیت پوش درخشان به این صورت است که بعداز شیردوشی و آغشته نمودن کارتیه به تیت پوش، این ماده به آرامی خشک شده و هنگام برگشت اسفنگتر، مقداری از چکه محصول در سرکارتیه را به داخل می کشد و باعث مسدود شدن سوراخ سرپستان می شود. طی زمان خشک شدن، ضخامت پوشش پلیمری در سرکارتیه بیشتر و به طور کامل پستان از ورود عوامل بیماری زا محافظت می گردد. قبل از شیردوشی، این پوشش با فشار ملایم از سرکارتیه برداشته شده و تیت آماده شیردوشی می شود. لازم به ذکر است با توجه به وجود ید در فرآورده، سطح سرپستان نیز ضدعفونی می گردد.

مزایای تیت پوش درخشان نسبت به مشابه خارجی:

1) استفاده از پلیمرهای دوستدار محیط زیست و عدم آلودگی زیست محیطی
2) قیمت مناسب تر نسبت به مشابه خارجی و کاهش هزینه های گاوداری
3) مؤثر در کاهش بار میکروبی شیر
4) سهولت استفاده از فرآورده توسط کاربر
5) قابل استفاده در کلیه شرایط اقلیمی
6) عدم باقیماندن فرآورده روی کارتیه با شستشوی سریع و آسان آن
فرمولاسیون محصول فوق در کمیسیون ثبت دارو و مواد ضدعفونی کننده مورخ 12/5/85 در سازمان دامپزشکی کل کشور تأیید و طی شماره 89-101-DT مورخ 13/9/89 پروانه تولید آن صادر گردیده است.


طریقه مصرف:

پس از شیردوشی و شستشوی پستان دام، سرپستان را توسط لیوان مخصوص با محلول تیت پوش درخشان به طور خالص آغشته نمایید. لازم به ذکر است لیوان یکبارمصرف مخصوص نیز با هرگالن به تعداد کافی تحویل می گردد.

بازدید 98897 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « جرمی ساید . پی ( دامداری ) آکوا جرم »

مهرگان نوند نمایندگی رسمی شرکت های