image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

 • مشاوره نظارت و اجرا
  مشاوره نظارت و اجرا مشاوره نظارت و اجرا و تهیه طرح و نقشه و محاسبات مربوط به احداث واحدهای پرورش دام و طیور در سطح کشور.
 • خدمات تخصصی دامپزشکی
  خدمات تخصصی دامپزشکی خدمات ویژه تخصصی شامل: ارائه خدمات توسط متخصصین دامپزشکی و دامپروری در زمینه برنامه های درمانی، مشاوره، تنظیم برنامه های واکسیناسیون و ...
 • بازاریابی و فروش
  بازاریابی و فروش شرکت مهرگان نوند با داشتن امکاناتی از قبیل کادر تخصصی در امور بازرایابی و فروش و زیر ساخت های لازم جهت توزیع یکپارچه دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و ملزومات مورد نیاز این صنعت نسبت به توزیع و پخش اقلام فوق براساس قوانین مصوب دامپزشکی در سطح استان مازندران فعالیت می نماید.
 • توزیع معتبر ترین برند ها
  توزیع معتبر ترین برند ها شرکت مهرگان نوند با دریافت نمایندگی رسمی توزیع و فروش محصولات معتبر ترین برندهای صنعت دامپزشکی در استان مازندران مفتخر است که در خدمت این صنعت می باشد

حمل و نقل و توزیع

دارو و محصولات بیولوژیک دام و طیور در سراسر استان مازندران

مجهز به انبار و سرد خانه

با تکنولوژی روز و تجهیزات پیشرفته و کارشناسان فنی متخصص

نمایندگی رسمی فروش

محصولات شرکت های معتبر تولید فرآورده های بیولوژیک دام و طیور

درباره ما

 شرکت مهرگان نوند به صورت رسمی در سال 1378 با بهره گیری تعدادی از کارشناسان و متخصصان کارآمد صنعت دام و طیور کشور فعالیت خود را در دو بخش فروش و خدمات فنی- تخصصی در این صنعت  آغاز نمود

بیشتر بدانید...

توكسوپلاسموز در برخي از گربه‌ها ممكن است علائم قابل توجهي نداشته باشد. برخي از گربه‌ها تنها ممكن است حامل اين انگل باشند و براي مدت زمان طولاني علائمي نشان ندهند و عفونت را شيوع دهند.
علايم معمول توكسوپلاسما گوندي عبارتند از:


ـ از دست دادن اشتها

ـ از دست دادن وزن

ـ بيحالي

ـ استفراغ

ـ اسهال

ـ زردي

ـ التهاب كره چشم و گاهي ترشحات آبكي (چشم)

ـ نور گريزي (فوتوفوبي‌)

ـ مشكلات تنفسي

ـ عدم تعادل (در موارد نادر)

ـ دردهاي عضلاني

ـ متورم شدن غدد لنفاوي

برخي از اين علائم شبيه به نشانه هاي آنفلوآنزا هستند.

دامپزشک ممکن است براي تعيين علت زمينه‌اي، برخي از تست‌ها و آزمايشات را انجام دهد.

در اين مورد تب، بي‌اشتهايي يا تشنج علائم غير معمولي هستند اما ممكن است در پت شما رخ دهند.
انتقال توكسوپلاسموز


انگل توکسوپلاسما گوندي ممکن است از طريق كيست‌ها و از راه دفع انتقال يابد (بوسيله چيزي كه خورده شده است). اين انگل ممكن است در آب يا خاك آلوده، مدفوع گربه، خون حيوان آلوده، شير غير پاستوريزه يا گوشت آلوده پيدا شود.


همچنين انگل ميتواند از مادر به بچه گربه منتقل شود.
درمان توکسوپلاسموز در گربه‌ها

در صورت وجود اين انگل در خونِ حيوان خانگي مي‌توان آن را يافت. بنابراين يك آزمايش ساده خون مي‌تواند وجود عفونت را تاييد كند. همچنين دامپزشك ممكن است تست PCR (polymerase chain reaction) را نيز انجام دهد.


درمان توكسوپلاسموز شامل آنتي‌بيوتيك‌ها و داروهاي ضد تك ياخته‌اي است. دامپزشك احتمالا داروهاي ضد مالاريا، sulfazine يا clydamycin تجويز خواهد كرد.گربه با سيستم ايمني سالم به داروها واكنش خوبي نشان مي‌دهد و مي‌تواند به طور كامل درمان شود. با اين حال، گربه‌ها با سيستم ايمني خوب نيز احتمالا مشكلاتي در دوره نقاهت و بهبودي كامل خواهند داشت و ممكن است اين بيماري عوارض نيز داشته باشد.


اگر اين بيماري بدون درمان رها شود. توکسوپلاسموز ممکن است باعث مشکلات چشم ، بيماري هاي عصبي و درد عضلاني شود.
پيشگيري توکسوپلاسموز

همانطور كه توكسوپلاسموز اغلب از طريق مدفوع گسترش و انتقال مي‌يابد، گربه شما بايد دور از هرگونه گربه آلوده نگه‌داري شود و توجه داشته باشيد كه مدفوع گربه ممكن است در آب يا خاك آلوده نيز وجود داشته باشد.


انگل توکسوپلاسما گوندي ممکن است تا بالاي 1 سال در محيط زنده باشد.انگل توسط سرما و مواد شيميايي از بين نمي‌رود. فقط درجه حرارت بالا مي‌تواند اين انگل را از بين ببرد. توجه داشته باشيد و اطمينان حاصل كنيد كه گربه‌تان چيزي از روي خاك (در پارك، ساحل و ...) نخورد به اين دليل كه شن و ماسه ممكن است با كيست‌هاي انگل آلوده باشند.توجه:

ـ گوشت خام به گربه خود ندهيد به اين دليل كه ممكن است آلوده به انگل توكسوپلاسموز باشد.

ـ اجازه ندهيد گربه‌تان حيوانات كوچكي از قبيل موش يا پرنده را كه شكار مي‌كند بخورد،به اين دليل كه آنها ممكن است ناقل اين انگل باشند.

ـ اگر به گربه خود شير مي‌دهيد، مطمئن باشيد كه پاستوريزه باشد.ممکن است انسان‌ها با انگل توکسوپلاسموز آلوده شده باشند.

انسان‌هاي سالم در برابر انگل ايمن هستند، با اين حال زنان باردار بايد احتياط كنند، به اين دليل كه اين انگل مي‌تواند به جنين آسيب برساند.

زناني که قبل از باردارشدن در تماس با انگل بوده‌اند، در معرض خطر نيستند، بااين حال ، اگر تماس با انگل پس از شروع بارداري باشد، جنين در معرض خطر است.