image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

 • مشاوره نظارت و اجرا
  مشاوره نظارت و اجرا مشاوره نظارت و اجرا و تهیه طرح و نقشه و محاسبات مربوط به احداث واحدهای پرورش دام و طیور در سطح کشور.
 • خدمات تخصصی دامپزشکی
  خدمات تخصصی دامپزشکی خدمات ویژه تخصصی شامل: ارائه خدمات توسط متخصصین دامپزشکی و دامپروری در زمینه برنامه های درمانی، مشاوره، تنظیم برنامه های واکسیناسیون و ...
 • بازاریابی و فروش
  بازاریابی و فروش شرکت مهرگان نوند با داشتن امکاناتی از قبیل کادر تخصصی در امور بازرایابی و فروش و زیر ساخت های لازم جهت توزیع یکپارچه دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و ملزومات مورد نیاز این صنعت نسبت به توزیع و پخش اقلام فوق براساس قوانین مصوب دامپزشکی در سطح استان مازندران فعالیت می نماید.
 • توزیع معتبر ترین برند ها
  توزیع معتبر ترین برند ها شرکت مهرگان نوند با دریافت نمایندگی رسمی توزیع و فروش محصولات معتبر ترین برندهای صنعت دامپزشکی در استان مازندران مفتخر است که در خدمت این صنعت می باشد

حمل و نقل و توزیع

دارو و محصولات بیولوژیک دام و طیور در سراسر استان مازندران

مجهز به انبار و سرد خانه

با تکنولوژی روز و تجهیزات پیشرفته و کارشناسان فنی متخصص

نمایندگی رسمی فروش

محصولات شرکت های معتبر تولید فرآورده های بیولوژیک دام و طیور

درباره ما

 شرکت مهرگان نوند به صورت رسمی در سال 1378 با بهره گیری تعدادی از کارشناسان و متخصصان کارآمد صنعت دام و طیور کشور فعالیت خود را در دو بخش فروش و خدمات فنی- تخصصی در این صنعت  آغاز نمود

بیشتر بدانید...

آفلاتوکسين در جيره طيور چه تاثيري بر سلامتي پرندگان دارد ؟ آيا آفلاتوکسين در طيور فقط منجر به مسموميت مي شود و يا عوارض ديگري نيز به دنبال دارد؟ آفلاتوکسين  ها يک نوع مايکوتوکسين هستند. واژه مايکوتوکسين از دو کلمه مايکس (Mykes) به معناي قارچ و و توکسيکون (Toxicon) به معناي سم گرفته شده است. در واقع مايکوتوکسين ها متابوليت هاي سمي قارچ ها هستند که از وزن مولکولي پاييني برخودارند. تقريبا 200 گونه از کپک ها ميتوانند مايکوتوکسين توليد کنند. آفلاتوکسين ها ( Afalatoxins ) ، زيرالنون ( Zearalenon ) ، اوکراتوکسين ( Ochratoxin A ) ، فومونيسين (  Fumonisins )  تريکوتيسين ها مثل دي اوکسي نيوالنول و سم T2  از جمله مايکوتوکسين هايي هستند که به شدت مي توانند بر روي سلامت ، توليد و بازده اقتصادي گله هاي طيور تاثير بگذارند. رشد قارچ ها و در نتيجه توليد مايکوتوکسين ها توسط انها تحت تاثير عواملي همچون فصل ، محل کاشت يا محل مزرعه ، خشکي آب و هوا و زمان برداشت محصولات کشاورزي دارد.
 آفلاتوکسين ها گروهي از مايکوتوکسين هايي هستند که توسط آسپرژيلوس فلاووس و آسپرژيلوس پارازيتيکوس توليد مي شوند. متاسفانه اين قارچ ها اغلب در در مواد خوارکي که براي طيور استفاده مي شوند يافت مي شوند.  آفلاتوکسين هاي B1 ، B2 ، G1 ، G2  فرم هاي مرسوم آفلاتوکسين مي يباشند و در بين آنها آفلاتوکسين B1 فرم مرسوم تر و فعال تري از آفلاتوکسين ميباشد.
آفلاتوکسين ها تاثيرات منفي زيادي بر طيور ميگذارند. آفلاتوکسين در طيور ميتواند باعث کاهش وزن گيري پرنده شود . همچنين آفلاتوکسين در طيور مي توانند باعث بدتر شدن ضريب تبديل خوراک ، کاهش توليد تخم مرغ و همچنين کاهش وزن تخم هاي توليدي شوند. از سوي ديگر آفلاتوکسين در طيور مي تواند منجر به افزايش چربي کبدي ، تغيير در وزن ارگان هاي بدن و کاهش پروتتين سرمي شوند. همچنين آفلاتوکسين ها در طيور مي توانند باعث آسيب کبدي در طيور شوند . نکته جالب توجه اين است که تحقيقات نشان داده است که آفلاتوکسين در طيور مي تواند باعث کاهش فعاليت آنزيم هاي هضمي شوند که نتيجه ان کاهش هضم نشاسته ، پروتيين و ليپيد شود .   آفلاتوکسن ها در طيور ميتوانند باعث سرکوب سيستم ايمني شوند.  سرکوب سيستم ايمني توسط آفلاتوکسين ها منجر به بروز برخي از بيماري ها ي ديگر در طيور مي شود . همچنين سرکوب سيستم ايمني توسط آفلاتوکسين ها مي تواند در نهايت منجر به شکست برنامه واکسيناسيون و کاهش تيتر آنتي بادي ها شود.