image ما را دنبال کنیددر 

به وب سایت شرکت مهرگان نوند خوش آمدید

 • مشاوره نظارت و اجرا
  مشاوره نظارت و اجرا مشاوره نظارت و اجرا و تهیه طرح و نقشه و محاسبات مربوط به احداث واحدهای پرورش دام و طیور در سطح کشور.
 • خدمات تخصصی دامپزشکی
  خدمات تخصصی دامپزشکی خدمات ویژه تخصصی شامل: ارائه خدمات توسط متخصصین دامپزشکی و دامپروری در زمینه برنامه های درمانی، مشاوره، تنظیم برنامه های واکسیناسیون و ...
 • بازاریابی و فروش
  بازاریابی و فروش شرکت مهرگان نوند با داشتن امکاناتی از قبیل کادر تخصصی در امور بازرایابی و فروش و زیر ساخت های لازم جهت توزیع یکپارچه دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و ملزومات مورد نیاز این صنعت نسبت به توزیع و پخش اقلام فوق براساس قوانین مصوب دامپزشکی در سطح استان مازندران فعالیت می نماید.
 • توزیع معتبر ترین برند ها
  توزیع معتبر ترین برند ها شرکت مهرگان نوند با دریافت نمایندگی رسمی توزیع و فروش محصولات معتبر ترین برندهای صنعت دامپزشکی در استان مازندران مفتخر است که در خدمت این صنعت می باشد

حمل و نقل و توزیع

دارو و محصولات بیولوژیک دام و طیور در سراسر استان مازندران

مجهز به انبار و سرد خانه

با تکنولوژی روز و تجهیزات پیشرفته و کارشناسان فنی متخصص

نمایندگی رسمی فروش

محصولات شرکت های معتبر تولید فرآورده های بیولوژیک دام و طیور

درباره ما

 شرکت مهرگان نوند به صورت رسمی در سال 1378 با بهره گیری تعدادی از کارشناسان و متخصصان کارآمد صنعت دام و طیور کشور فعالیت خود را در دو بخش فروش و خدمات فنی- تخصصی در این صنعت  آغاز نمود

بیشتر بدانید...

تب طوطی

 
Psittacosis که به تب طوطي معروف است قابل انتقال به انسان پرندگان گاو گربه گوسفند بزغاله و خوک ها مي باشد.انتقال بيماري از پرنده به پرنده ديگر توسط تماس با مدفوع , گرد و غبار آلوده به بيماري يا ترشحات و همچنين تنفس نزديک مي باشد براي همين توصيه مي شود در پرنده فروشي ها قفسهاي پرندگان را نزديک هم نگذارن چون پرنده اي که به ظاهر سالم به نظر مي رسد ممکن است آلوده به بيماري تب طوطي باشد اين موضوع را دقت کنيد که پرندگان قادرند مدت طولاني بيماري خود را مخفي کنند و خود را سالم نشان دهند.

علائم بيماري :
علائم در پرندگان شامل تورم چشم ، کنژيکتوويت ، ترشحات چشمي ، مشکل در تنفس و علايم تنفسي ، ‌ترشحات آبکي از بيني و تورم نواحي سينوسهاي بيني و اطراف چشمي و رسوب اورات با رنگ سبز مشخص است . تشخيص : تشخيص در ابتدا با علائم تا اندازه ايي ممکن است و کمک گرفتن  از رنگ آميزي گيمسا جهت بررسي نمونه هاي اخذ شده از سواپ جشمي و مدفوعي و دهاني ( شکاف کوانا) مفيد است ،‌ اما معمولا بوسيله انجام يک تست آنتي ژن- آنتي بادي تائيد قطعي مي شود. همچنين تست PCR نيز قابل استفاده است. اگرچه هر کدام از اين تست ها ميتواند تائيد کننده عفونت باشد اما پاسخ هاي منفي کاذب در اين تست ها مشکل ساز بوده و همچنين ترکيبي از علائم باليني و تستهاي آزمايشگاهي براي تشخيص پيشنهاد شده ، البته عفونت قادر است طي سه هفته پرنده را از پاي درآورد. همه گيري شناسي : عفونت معمولا بوسيله ترشحات از پرنده آلوده به پرندگان ديگر منتقل مي گردد اگرچه عفونت از طريق پرها ، تخم ها و مشخصا هر يک از دو روش استنشاقي يا بلعيدن قادر به انتقال مي باشد. گونه هاي کلاميديا پسيتاسي در پرندگان سلولهاي اپيتليال ترشحي و سلولهاي بيگانه خوار (دفاعي) لوله تنفسي را آلوده مي کنند. عفونت بصورت عمومي پيشرفت کرده در نهايت باکتري در سلولهاي پوششي و بيگانه خوار ارگان هاي ديگر نظير قرنيه چشم و لوله گوارشي موضعي گرديده ، همچنين باکتري از طريق تخم مرغ نيز دفع مي گردد. استرس عموما عامل اوليه تحريک ساير علائم خواهد شد. گونه هاي کلاميديا پسيتاسي در قدرت عفوني سازي همسان بوده، در کشت سلولي به آساني رشد ميکنند، داراي ژنوم RNA با 16 باند و متعلق به 8 زيرگونه مي باشند.البته نکته مهم در مورد اين عفونت انتقال آسان آن به انسان مي باشد.
 زير گونه A : اين زير گونه بطور خاص در بين پرندگان خانواده طوطي سانان بوده و باعث ايجاد بيماري مشترک تک گيردر انسان ها، پستانداران ديگر و لاک پشتها مي گردد.
 زير گونه B : خاص کبوتران بوده و همچنين از بوقلمون ها جدا شده و در ضمن بعنوان عامل سقط جنين در گاوهاي شيري نيز شناسايي شده است.
 زير گونه هاي C و D : جزو مخاطرات حرفه اي براي کارگران کشتارگاه ها و افرد در تماس مستقيم با پرندگان است.
 زير گونه E : از گروهي از پرندگان شکاري وحشي جدا شده است. درمان: درمان معمولا با آنتي بيوتيک ها، از قبيل داکسي سيلين يا تتراسيکلين که ميتوان از طريق آب يا تزريقي مصرف نمود انجام مي گيرد.
 


تشخيص بيماري:
تشخيص بيماري کار اساني نيست و براي تشخيص نياز به تست Screen توسط کلينيک دامپزشکي هايي که مجهز به لابراتورهاي پيشرفته با شيوه و متد جديد است مي باشد. با استفاده از اين لابراتور ها به سرعت و راحت بيماري تشخيص داده مي شود و قرنطينه پرنده شروع شده و معالجات و درمان شروع مي شود.
 

 

درمان :

درمان با استفاده از آنتی بیوتیک ها صورت می پذیرد.